Czym jest profesjonalna usługa monitorowania portali internetowych?

Czym jest profesjonalna usługa monitorowania portali internetowych?

Źle działająca strona będzie przynosić straty, w związku z tym należałoby zainwestować w monitoring dostępności stron internetowych. Gdy nie jest dostępna dla Użytkowników internetu, wówczas w coraz to bardziej konkurencyjnym otoczeniu będą oni wypatrywać alternatywy. Tracić można w ten sposób nowych użytkowników, czy kontrahentów.

Inwestując w monitoring działania stron www, wolno korzystać z dostępu do szeregu działań, jakich celem jest zapewnienie stałej dostępności do witryny. Firma MonitWeb jest w stanie zapewnić dwudziestoczterogodzinną kontrolę sposobu wyświetlania się portalu internetowego.Pozwala to pomiędzy innymi uniknąć sytuacji, w której będzie dochodzić do utraty ewentualnych kontrahentów. Jak podkreślają badania przeprowadzone przez Google nawet 4/5 Użytkowników internetu nie powraca na stronę, czy do sklepu internetowego, z jakiego nie są usatysfakcjonowani. Brak dostępu do serwisu internetowego, który się wydłuża to utrata możliwych do zdobycia dochodów.

W jaki sposób zadbać o właściwe wyniki strony wykorzystując monitoring dostępności?

Największym kłopotem jest brak dojścia do strony, który trwa parę dni. Nawet trwająca parę godzin awaria serwisu internetowego, który nie wyświetla się użytkownikom, jest sporym problemem.

Klienci nie będą mogli:
– przejrzeć oferty,
– złożyć zamówienia,
– dokończyć proces kupna produktów.

Korzystając z usługi MonitWeb, jaką jest monitoring dostępności stron internetowych, można w każdym calu wykluczyć sytuacje, gdy domena będzie nieosiągalna dla Użytkowników. Oprócz tego kontrolowana jest funkcjonalność, lub wydajność serwisu internetowego. Stałemu monitorowaniu podlega między innymi to, jak działają serwery. Ograniczenie problemów z prędkością wyświetlania się witryny, ogranicza niezadowolenie odwiedzających. Firmy mogą utracić zbawienny wizerunek marki. Każda strona internetowa ma prawo tracić zasięgi. Łatwy dostęp do informacji w sieci staje się dla użytkowników koronny.

Wobec tego monitoring dostępności stron internetowych jest w stanie przeciwdziałać:
– stratom pieniężnym,
– słabszej pozycji strony w wyszukiwarce Google,
– negatywnemu postrzeganiu marki,
– obawom przed zrealizowaniem transakcji ze względu na postrzeganie bezpieczeństwa strony,
– przerwom w dostępie do informacji.

Jakie aktywności obejmuje monitoring witryn internetowych internetowych?
W firmie MonitWeb realizowany jest stały monitoring, co jest procesem kontrolnym, który pozwala prędko reagować na awarie kłopoty z ładowaniem się strony. Kiedy portal internetowy przestaje prawidłowo funkcjonować, wówczas awaria jest momentalnie zgłoszona. Konsumenci otrzymują wiadomości dotyczące tego, jak długo trwała i kiedy miała ona miejsce. W ten sposób monitoring działania stron www na bieżąco zapewnia drogocenne informacje, jakie są nadrzędne z punktu widzenia prawidłowej i rychłej reakcji. Na domiar tego korzystać wolno z rozbudowanych statystyk. Zezwala to między innymi śledzić zadania Cron, a też to jak faktycznie funkcjonują. Taka kontrola jest sposobem na unikanie sytuacji, kiedy nadrzędne procesy w stronie internetowej nie funkcjonują prawidłowo i nie spełniają swojej funkcji. Zatem inwestycja w monitoring działania stron www to wspaniały sposób na ograniczenie możliwych do wystąpienia strat pieniężnych. W ten sposób biznes w Internecie wolno prowadzić znacznie bardziej skutecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *